Praktické informace jak se stát donátorem

Naše farnost se společně s ostatními farnostmi podílí na financování mezd všech kněží diecéze. Proto donátorství, ke kterému nás otec biskup pozval, je pro naši farnost stejně tak důležité jako zajištění prostředků pro chod farnosti (opravy, energie atd.).

Děkujeme všem, kteří se k donátorství již přihlásili, protože dary donátorů tento podíl snižují a farnosti tak zůstává více prostředků pro farní aktivity. Věříme, že se řady donátorů v naší farnosti rozrostou.

Aktuální počet donátorů:

Jak pulsujeme

Stát se donátorem je velmi snadné

Stačí vyplnit přihlášku na webu Donator.cz. Výše daru a způsob zasílání (převodem, SIPO, přes kontaktní osobu atd.) je na vašem uvážení.

V rámci pomoci farnostem v době covidu získá každá farnost 500 Kč navíc za každého donátora, který se přihlásí v letošním roce. Zároveň díky novelizaci zákona o dani z příjmu v důsledku pandemických opatření mohou využít všichni donátoři až 30 % slevu na dani z příjmu.

Pokud byste někdo potřeboval pomoc s přihlášením nebo další informace, obracejte se na otce Tomáše, případně Martina Kaldu.

Zdroj a foto:  donator.cz