Postní aktivita nejen pro děti

Symbolem je Kříž – znamení naděje. Každou postní neděli po bohoslužbě budou ,,odtajněny “ dvě fotografie křížů naší farnosti. Děti pak mají za úkol tyto kříže najít. V jejich těsné blízkosti je umístěna schránka, ve které si vezmou lísteček s citátem, který si nalepí do malého sešitku (sešitek je k vyzvednutí v kostele). Dále se zapíší na list, který je vložen ve schránce a mohou si vzít samolepku. A aby těch úkolů nebylo málo, tak ti zdatnější se mohou pokusit rozluštit a zapsat nápisy na jednotlivých křížích. Někdy to není vůbec lehké.

Po celou postní dobu budeme skládat citát z písma. Na všechny, kteří to zvládnou, bude čekat odměna.
Je možné se ke hře přidat během celé postní doby. Tak si nezapomeňte v neděli vyzvednout obrázky dalších dvou křížů.

Prosím děti, které se účastnily postní hry, aby donesly zhotovenou tajenku na čtvrteční mši svatou. Za tajenku dostanou odměnu.

Kříže

Kříž 1
Kříž 2
Kříž 3
Kříž 4
Kříž 5
Kříž 6

 

Kříž 7
Kříž 8
Kříž 9
Kříž 10
Kříž 11
Kříž 12
Kříž 13

Foto: Miroslav Novotný (www.clovekavira.cz), Eliška Doležalová